Röportajlar 0

Haluk Ahmet Gümüş Röportaj

CHP Balıkesir 24. dönem milletvekili Haluk Ahmet Gümüş kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajla,  dünyada ve Türkiye’de yaşanan gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Eren Talha Altun : Son bir buçuk yıldır dünyayı sarsan bir virüs var. Ekonomik , sosyal , kültürel, siyasal etkileri oldu. 2020 Çok zor geçti insanlık için. 2021 ve akabinde gelecek 2022’yi nasıl değerlendiriyorsunuz Sayın vekilim ve olası riskler Sizce özellikle Türkiye için neler olabilir?

Haluk Ahmet Gümüş şunları kaydetti ;

“Dünyada büyük bir değişim dönemindeyiz. Parasal sistemle ilgili çok büyük problem var. Dünyada ve parasal sistemin paralelinde daha önce birçok kez dillendirilmiş bir virüs dönemini yaşıyoruz. Fakat ben virüs konusunda bu virüsün doğal olduğuna inananlardan değilim. Bununla ilgili çok belgeler ortaya saçıldı işte patentlerden konuşuldu.

Raporlardan konuşuldu, böyle bir virüsün geleceği ,hatta kaç sene süreceğini söyleyen kitaplar bile var. Bu virüs bence yıkılmakta olan eski yapıların yerine yeni bir yapının kurulması için zemini hazırlıyor. Önce sorun ortaya çıkarılıyor. Bu sorun sağlıkla ilgili sorun insanların yaşamsal sorunu ve ülkelerin ekonomisi kötüleştiriliyor.

Kötüleşen ülkeler uluslararası kurumlardan yardım istiyorlar ve soruna çözüm arıyorlar ve muhtemelen bu sorunun çözümleri daha önceden hazır çözümlerdi. Bu çözümler yavaş yavaş karşımıza gelecek. Küresel sorunlar konuşuluyor , küresel sorunlar için önlemler konuşuluyor bu önlemler daha önce düşünülmüş.

Bakıyorsun işte ajanda 32030 üzerinden Birleşmiş Milletler acentasına girmiş Ondan sonra Davos’ta büyük sıfırlama diye bir toplantı yapılacağı Önceden kararlaştırılmış.Yeni sistem ile ilgili bu konuda kitaplar yazılmış.Yani bir dönüşümün farklı bir döneme geçişin aşamasındayız.

Bu sene 2020’de yaşadığımız problemler gibi aynı bu problemleri yaşayacağız , özellikle ekonomik alanlarda olacak. İşte bazı alanlarda çöküşler görüşeceğiz. Sokak hareketleri olacak muhtemelen ; Çünkü bu kadar dünyayı nükleer bombanın etkisinden daha fazla etkileyen işte çay kaşığının üzerindeki bir virüs. Bir sürü soru işaretleri var. Mesela bugün okuduk sosyal medyadan okuyoruz Almanya’da.

Hamburg’da Üniversite Hastanesi 600 tane virüsten öldüğü tespit edilen hastanın hastalardan sadece bir tanesinin gerçekten virüsten öldüğü otopsi sonucunda ortaya çıkmış.” ifadelerini kullandı.